You are in: NRA | Imperial Meeting | Results 2017
Show me prizelists for:   Order list by:
Some Prizelists may not be available until the following day. The competition name appears on the day of the event but the prizelist is posted late evening or the following morning (GMT).
Civilian Service Rifle
Civilian 100 Yards Match  (Thu 29 June)
Civilian 200 Yards Match  (Thu 29 June)
Civilian 300 Yards Match  (Thu 29 June)
Civilian Long Range Aggregate  (Sat 01 July)
Civilian Methuen Cup  (Sun 02 July)
Civilian Short Range Aggregate  (Sat 01 July)
Civilian SR Championship  (Sat 01 July)
Civilian Urban Match  (Thu 29 June)
Falling Plates  (Sat 01 July)
Imperial Match  (Wed 28 June)
Long Range Rural Match  (Fri 30 June)
Rural Match  (Sat 01 July)
Short Range Rural Match  (Sat 01 July)
F Class
2009 FCWC Celebration Aggregate  (Sun 16 July)
Dolphin  (Mon 17 July)
Donaldson Memorial Stage 1  (Sun 16 July)
F Class Admiral Hutton  (Fri 14 July)
F Class Alexandra  (Sun 16 July)
F Class Century  (Fri 14 July)
F Class Century Aggregate  (Mon 17 July)
F Class Corporation  (Mon 17 July)
F Class Daily Mail  (Sun 16 July)
F Class Daily Telegraph  (Sat 15 July)
F Class Donaldson Memorial Final  (Mon 17 July)
F Class Donegall  (Sat 15 July)
F Class Duke of Cambridge  (Sun 16 July)
F Class Farquharson Final  (Tue 18 July)
F Class Farquharson Stage 1  (Mon 17 July)
F Class Grand Aggregate  (Mon 17 July)
F Class International Team  (Tue 18 July)
F Class Lovell  (Sat 15 July)
F Class St Georges Final  (Tue 18 July)
F Class St Georges Stage 1  (Mon 17 July)
F Class Stickledown Aggregate  (Mon 17 July)
F Class Times  (Mon 17 July)
F Class Wimbledon  (Mon 17 July)
Hobson  (Sat 15 July)
Hobson Kent Cup  (Tue 18 July)
Kent Cup  (Sun 16 July)
Miscellaneous
British Running Deer Championship - Aggregate  (Sun 16 July)
British Running Deer Championship - Doubles  (Sun 16 July)
British Running Deer Championship - Singles  (Sun 16 July)
British Running Deer Championship - Unlimiteds  (Tue 18 July)
British Running Deer Championship - Week One  (Fri 14 July)
British Running Deer Championship - Week Two  (Tue 18 July)
BUCS Individual Ladies  (Sat 22 July)
BUCS Individual Men  (Sat 22 July)
BUCS Team  (Sat 22 July)
Dewar Challenge Trophy  (Tue 18 July)
Imperial Historic Arms Meeting  (Sun 09 July)
McQueen A Sniper  (Mon 10 July)
McQueen B Target  (Mon 10 July)
McQueen C Classic Sniper Rifle  (Mon 10 July)
McQueen D Sporting  (Mon 10 July)
McQueen E Open Sniper Rifle  (Mon 10 July)
McQueen F Any Rifle  (Mon 10 July)
McQueen G (CSR)  (Mon 10 July)
McQueen Pairs  (Wed 19 July)
NRA Adaptive Match  (Thu 22 June)
Sniper ACE Trophy  (Wed 19 July)
MR
1200 Yards Aggregate  (Tue 11 July)
Albert  (Tue 11 July)
Any Rifle 1200 Yards  (Thu 13 July)
Any Rifle Extras 1000 Yards  (Fri 07 July)
Any Rifle Extras 1100 Yards  (Fri 07 July)
Any Rifle Extras 1200 Yards  (Fri 07 July)
Any Rifle Extras Aggregate  (Fri 07 July)
Armourers  (Sun 09 July)
Cottesloe  (Sun 09 July)
Councillors 1000 Yards Aggregate  (Tue 11 July)
Edge  (Mon 10 July)
GGG Aggregate  (Sun 09 July)
Halford  (Sat 08 July)
Hopton  (Tue 11 July)
Hopton up to Monday  (Mon 10 July)
Hopton up to Saturday  (Sat 08 July)
Hopton up to Sunday  (Sun 09 July)
Martin Parr Sunday Aggregate  (Sun 09 July)
Match Rifle Selection Aggregate  (Tue 11 July)
Maxwell  (Thu 20 July)
Ranken  (Wed 12 July)
Saturday Aggregate  (Sat 08 July)
Tribe Memorial 1100 Yards Aggregate  (Tue 11 July)
Victoria Aggregate  (Tue 11 July)
Weekend Aggregate (MR)  (Sun 09 July)
Weekend Selection Aggregate (MR)  (Sun 09 July)
Whitehead (MR)  (Sat 08 July)
Wimbledon (MR)  (Sun 09 July)
MR Teams
Elcho  (Wed 12 July)
Five Nations Match  (Mon 10 July)
FW Jones  (Mon 10 July)
Humphry  (Thu 13 July)
Match Rifle Pairs  (Wed 12 July)
Pistol and Gallery Rifle
Advancing Target (GRCF)  (Sun 16 July)
Advancing Target (GRSB)  (Sun 16 July)
Advancing Target (LBP)  (Sun 16 July)
Advancing Target (MLP)  (Sun 16 July)
Advancing Target LBR  (Sun 16 July)
Advancing Targets Team (GRCF)  (Sun 16 July)
America Match (GRCF)  (Sun 16 July)
America Match (GRSB)  (Sun 16 July)
America Match (LBP & LBR)  (Sun 16 July)
Beaufoy GR Team (GRCF)  (Sun 16 July)
BFAPA Team (GRSB)  (Sun 16 July)
Cotterill Trophy (Air Pistol)  (Sun 16 July)
Fairbairn Cup (GRCF)  (Sun 16 July)
Free Gallery Rifle Medals (GRCF & GRSB)  (Sun 16 July)
Free Long Barrelled Revolver Medals  (Sun 16 July)
Gallery Rifle Match (GRCF)  (Sun 16 July)
Grand Aggregate (GRCF)  (Sun 16 July)
Grand Aggregate (GRSB)  (Mon 17 July)
Grand Aggregate (LBP)  (Sun 16 July)
Grand Aggregate (LBR)  (Sun 16 July)
Granet Cup (GRFC)  (Sat 15 July)
Granet Medals (AP)  (Sun 16 July)
Granet Medals (GRCF)  (Sun 16 July)
Granet Medals (GRSB)  (Sun 16 July)
Granet Medals (LBP & LBR)  (Sun 16 July)
Granet Medals (MLP)  (Sun 16 July)
Lightweight Sport Rifle Match (LSR)  (Sat 15 July)
Lord Salisbury Team (GRSB)  (Sun 16 July)
Man v Man(GRCF)  (Sat 15 July)
Mander Trophy (GRCF)  (Sun 16 July)
McGivern Cup (GRSB)  (Sun 16 July)
Muzzle Loading Pistol Grand Aggregate  (Sun 16 July)
Oxford & Cambridge Match (GRCF)  (Sun 16 July)
Peel Cup (GRCF)  (Sun 16 July)
Police Match (GRCF)  (Sun 16 July)
Police Medals (GRCF)  (Sun 16 July)
Police Medals (GRSB)  (Sun 16 July)
Police Medals (LBP)  (Sun 16 July)
Police Medals (LBR)  (Sun 16 July)
Police Medals (MLP)  (Sun 16 July)
Scott Cup (GRCF)  (Sat 15 July)
Scott Medals (AP)  (Sun 16 July)
Scott Medals (GRCF)  (Sun 16 July)
Scott Medals (GRSB)  (Sun 16 July)
Scott Medals (LBR & LBP)  (Sun 16 July)
Scott Medals (MLP)  (Sun 16 July)
Service Match (GRCF)  (Sat 15 July)
Service Medals (GRCF)  (Sun 16 July)
Service Medals (GRSB)  (Sun 16 July)
Service Medals (MLP)  (Sun 16 July)
Service Medals (Multi-Target) LBP & LBR  (Sun 16 July)
Silhouettes Cup (GRCF)  (Sun 16 July)
Silhouettes Medals (GRCF)  (Sun 16 July)
Silhouettes Medals (GRSB)  (Sun 16 July)
Silhouettes Medals (AP)  (Sun 16 July)
Silhouettes Medals (LBP & LBR)  (Mon 17 July)
Universities Team Aggregate (GRCF)  (Sun 16 July)
Schools and Cadets
AG Bell  (Thu 20 July)
Army District Challenge Trophies  (Thu 13 July)
Ashburton  (Thu 13 July)
Ashburton Fours  (Thu 13 July)
Babcock Match  (Wed 12 July)
Cadet 300 yard Aggregate  (Wed 12 July)
Cadet 500 yard Aggregate  (Wed 12 July)
Cadet 600 yard Aggregate  (Wed 12 July)
Cadet Champion at Arms  (Wed 12 July)
Cadet Clay Target  (Wed 12 July)
Cadet Falling Plates  (Mon 10 July)
Cadet Fours  (Thu 13 July)
Cadet Gallery Rifle Match (GRSB)  (Wed 12 July)
Cadet Gallery Rifle Team Match (GRSB)  (Wed 12 July)
Cadet GP Match Individual  (Mon 10 July)
Cadet GP Match Team  (Mon 10 July)
Cadet Grand Aggregate  (Thu 13 July)
Cadet International Match  (Fri 14 July)
Cadet Monday Aggregate  (Mon 10 July)
Cadet Pairs  (Thu 13 July)
Cadet Rifle Aggregate  (Wed 12 July)
Cadet Tuesday Aggregate  (Tue 11 July)
Cadet Wednesday Aggregate  (Wed 12 July)
Cheltenham Cup  (Thu 13 July)
Cottesloe Vase  (Thu 13 July)
Devon  (Wed 12 July)
Epsom Trophy  (Thu 13 July)
Garry  (Thu 13 July)
Green Howards Country Life  (Thu 13 July)
Iveagh  (Wed 12 July)
Kinder  (Thu 13 July)
London Scottish  (Thu 13 July)
Lucas  (Thu 13 July)
Marlborough Cup  (Mon 10 July)
Marling  (Mon 10 July)
McQueen A (Cadet)  (Mon 10 July)
Regimental Challenge Trophies  (Wed 12 July)
Reserve  (Thu 13 July)
Rex Goddard Stage 1  (Wed 12 July)
Rutland  (Thu 13 July)
Schools Aggregate  (Thu 13 July)
Schools Fours  (Thu 13 July)
Schools Hundred  (Wed 12 July)
Schools Pairs  (Thu 13 July)
Schools Staff  (Wed 12 July)
Schools Veterans 1st Team  (Thu 13 July)
Schools Veterans 2nd Team  (Thu 13 July)
Schools Veterans 3rd Team  (Thu 13 July)
Schools Veterans Aggregate  (Thu 13 July)
Schools Veterans Individual Tankard  (Thu 13 July)
Spencer Mellish  (Thu 13 July)
The Cadet One K (F-TR)  (Thu 13 July)
The Cadet One K (F-TR) Team  (Thu 13 July)
The Elizabethan  (Wed 12 July)
The Fox Quaich  (Thu 13 July)
The Old Elizabethan Can  (Wed 12 July)
The Oratory School GP Challenge  (Thu 13 July)
The Reserve Aggregate  (Thu 13 July)
The Silenta Trophy  (Thu 13 July)
Topham Quaich  (Thu 13 July)
Victoria College Trophies  (Wed 12 July)
Victoria Tankard  (Wed 12 July)
Wellington  (Wed 12 July)
Service Pistol
Bargrave Deane (SP)  (Wed 28 June)
Gunmakers (SP)  (Sun 25 June)
Service Medals (SP)  (Wed 28 June)
Service Pistol Cup (SP)  (Wed 28 June)
Service Pistol Gold Badge (SP)  (Wed 28 June)
Whitehead (SP)  (Wed 28 June)
SR Individual
Army Rifle Association  (Sun 25 June)
Bisley Bullet  (Sun 25 June)
BSA  (Sun 25 June)
Cambridgeshire  (Sun 25 June)
Green Jackets  (Sun 25 June)
Imperial Tobacco  (Sun 25 June)
Kinnaird  (Sun 25 June)
LMG  (Sun 25 June)
Queen Mary  (Sun 25 June)
Rapids Aggregate  (Sun 25 June)
Secretary of State for War  (Sun 25 June)
Service Rifle Championship  (Sun 25 June)
Sitting  (Sun 25 June)
Standing  (Sun 25 June)
Stephens  (Sun 25 June)
Volongdis  (Sun 25 June)
Wantage  (Sun 25 June)
SR Teams
Brinsmead  (Sun 25 June)
Burdwan  (Tue 18 July)
Canada  (Sun 25 June)
Cheylesmore  (Fri 23 June)
China Cup  (Sun 25 June)
Hamilton Leigh  (Sun 25 June)
Hythe  (Sun 25 June)
Inter-Services Urban Contact Match  (Wed 28 June)
Inter-Unit Championship  (Sun 25 June)
Inter-Universities  (Sun 25 June)
International SR Team Match  (Tue 27 June)
Mappin  (Sun 25 June)
Roberts  (Sun 25 June)
United Service  (Tue 27 June)
TR Individual
Admiral Campbell  (Wed 19 July)
Admiral Hutton  (Fri 14 July)
Admiral Hutton Tyro Trophy   (Thu 20 July)
Aidan Reece  (Thu 20 July)
Alexandra  (Sun 16 July)
All Comers Aggregate  (Thu 20 July)
Alton  (Thu 20 July)
Amazons  (Wed 19 July)
Ambala Goblet  (Sat 22 July)
Athelings Centenary Aggregate  (Wed 19 July)
Baldwin  (Thu 20 July)
Barlow  (Thu 20 July)
Berryman  (Thu 20 July)
Brigadier  (Wed 19 July)
British Open TR Championship  (Sat 22 July)
Century  (Fri 14 July)
Century Range Aggregate  (Thu 20 July)
Chairman's Prize O Class  (Fri 21 July)
Chairman's Prize T Class  (Fri 21 July)
Champion of Champions  (Mon 17 July)
Clementi Smith  (Sun 16 July)
Conan Doyle  (Wed 19 July)
Conwey Fenton Memorial  (Thu 20 July)
Corporation (City of London)  (Mon 17 July)
Daily Mail  (Sun 16 July)
Daily Telegraph  (Sat 15 July)
Donaldson Aggregate  (Wed 19 July)
Donaldson Memorial 1st Stage  (Wed 19 July)
Donaldson Memorial Final  (Fri 21 July)
Donegall  (Sat 15 July)
Duke of Cambridge  (Sun 16 July)
Elkington  (Wed 19 July)
Falklands  (Tue 18 July)
Faunthorpe  (Wed 19 July)
Five Hundred Yards Aggregate  (Wed 19 July)
Foster  (Tue 18 July)
Freddy Payne Memorial Trophy  (Sat 22 July)
Friday Aggregate  (Fri 14 July)
Fulton Aggregate  (Fri 21 July)
GMK Sighters Aggregate  (Thu 20 July)
Grand Aggregate  (Thu 20 July)
Grand Aggregate - Full list  (Mon 24 July)
Grand Aggregate up to Monday  (Mon 17 July)
Grand Aggregate up to Sunday  (Sun 16 July)
Grand Aggregate up to Tuesday  (Tue 18 July)
Grand Aggregate up to Wednesday  (Wed 19 July)
Gurkha Appeal  (Tue 18 July)
Hobson Aggregate  (Thu 20 July)
Howard Wilkinson  (Sat 22 July)
Howcroft Newspaper Aggregate  (Mon 17 July)
Imp  (Thu 20 July)
Kenya  (Thu 20 July)
Loder  (Wed 19 July)
Lord Tedder  (Thu 20 July)
Lovell  (Sat 15 July)
Marjorie Keir Aggregate  (Fri 21 July)
Monday Aggregate  (Mon 17 July)
Monro Memorial Trophy  (Thu 20 July)
New Zealand  (Wed 19 July)
Northland  (Thu 20 July)
Overseas Teams Fund Long Range  (Thu 20 July)
Overseas Teams Fund Short Range  (Thu 20 July)
Palma Aggregate  (Thu 20 July)
Pavey  (Thu 20 July)
Police Rifle  (Sun 16 July)
Prince of Wales  (Thu 20 July)
PW Richardson  (Thu 20 July)
Queen's Consolation  (Fri 21 July)
Queen's Veterans  (Wed 19 July)
Queens Prize 1st Stage  (Wed 19 July)
Queens Prize 2nd Stage  (Fri 21 July)
Queens Prize 3rd Stage  (Sat 22 July)
Raven  (Fri 21 July)
Saturday Aggregate  (Sat 15 July)
Short Range Aggregate  (Wed 19 July)
St Georges Stage 1  (Tue 18 July)
St Georges Stage 2  (Thu 20 July)
St Georges Stage 3  (Sat 22 July)
Stickledown  (Thu 20 July)
Stickledown Aggregate  (Wed 19 July)
Stock Exchange  (Mon 17 July)
Sudan  (Wed 19 July)
Sunday Aggregate  (Sun 16 July)
Times  (Mon 17 July)
Tucker Aggregate  (Sat 15 July)
V Bull Aggregate  (Thu 20 July)
Veterans Aggregate  (Thu 20 July)
Volunteer Force  (Wed 19 July)
Weekend Aggregate  (Sun 16 July)
Wimbledon TR  (Mon 17 July)
Young Rifleman's Aggregate  (Mon 17 July)
TR Teams
Anstey  (Wed 19 July)
Astor County Championship  (Fri 14 July)
Bank Of England  (Thu 20 July)
Belgian  (Mon 17 July)
Chancellors  (Fri 21 July)
County Championship Long Range  (Tue 18 July)
County Championship Short Junior  (Tue 18 July)
County Championship Short Senior  (Tue 18 July)
County Championship Victor Ludorum  (Tue 18 July)
Dominion Prize  (Sat 22 July)
Families  (Wed 19 July)
Fulton Pairs  (Thu 20 July)
Gary Jones  (Mon 17 July)
Inter-Services Long Range  (Tue 18 July)
Inter-Services Short Range  (Tue 18 July)
Junior Kolapore  (Fri 21 July)
Junior Overseas  (Thu 20 July)
Kolapore  (Fri 21 July)
Mackinnon  (Sat 22 July)
Marlingham  (Thu 20 July)
Musketeers  (Fri 21 July)
National  (Thu 20 July)
Nobel  (Fri 21 July)
Opening Shot  (Thu 13 July)
Overseas  (Thu 20 July)
Parting Shot  (Sat 22 July)
Ranelagh  (Wed 19 July)
Rifle Clubs  (Wed 19 July)
Steward  (Sun 16 July)
Under 25 Home Countries Invitation Match  (Fri 14 July)
Under 25 Team  (Fri 21 July)
United Hospitals  (Fri 14 July)
Universities Aggregate  (Thu 20 July)
Universities Long Range  (Sat 22 July)
Universities National Match  (Thu 20 July)
Vizianagram  (Fri 21 July)
NRA of UK   Follow NRAofUK on Twitter   Search  
Powered by everyclick.com

Copyright 2004-2009 National Rifle Association, Bisley, Brookwood, Surrey. GU24 0PB
Tel: 01483 797777 Fax: 01483 797285